Masz pytanie?

Masz pytanie?

Przypadki

Redukcja depozytu azotowego dla obszaru Natura 2000

Firma budowlana Vissers Ploegmakers realizuje złożone i zintegrowane rozwiązania w budownictwie drogowym, wodnym i gruntowym. Tak było w przypadku projektu Peelkanalen w Kanale Deurne i Helenavaart na zlecenie wodociągów Aa en Maas. Oczyszczanie, konserwacja nabrzeży, modyfikacje obiektów sztucznych oraz zamykanie dla osób nieupoważnionych na wschodnim nabrzeżu Kanału Deurne to tylko niektóre elementy tego projektu. Te prace zostały przewidziane na 2022 rok, głównie w obszarze Natura 2000 Deurnsche Peel & Mariapeel.

Depozyt azotowy w obszarze Natura 2000

Z góry ustalono, że podczas wymienionych wyżej działań będzie miała miejsce emisja azotowa. Emisja azotowa prowadzi do tymczasowego wzrostu depozytu azotowego w tym przypadku w obszarze Natura 2000 Deurnsche Peel & Mariapeel. Ten depozyt może prowadzić do zakwaszenia gleby i niedoborów minerałów, co może prowadzić do zaniku bioróżnorodności. Ze względu na konieczność tego projektu nie było wymagane zezwolenie zgodnie z ustawą o ochronie przyrody. Jednak firma Vissers Ploegmakers miała ambicję zapobieżenia ewentualnym negatywnym skutkom dla obszaru przyrodniczego. "Naszym celem jest ograniczenie negatywnych skutków depozytu azotowego w obszarach Natura 2000 tak dużo, jak to możliwe" - powiedział Ron de Mol, kierownik projektu w firmie Vissers Ploegmakers. Z obliczeń wynikało, że praktycznie niemożliwe jest przeprowadzenie koniecznych prac bez związanej z tym zwiększoną depozytem azotowym. Powstało więc pytanie: jaki cel wartości przewiduje się w celu ograniczenia lub nawet zapobieżenia zwiększaniu się depozytu azotowego

Podążając w kierunku emisji 0,0

Zlecono firmie Vissers Ploegmakers zbadanie, czy dzięki użyteczności stikstofdepositie mogło zostać zmniejszone za pomocą NOx Box 2.0 opracowanego przez OC Verhulst i Interfilter. "Nasza skrzynia filtracyjna została opracowana w celu pucowania NOx z powietrza zewnętrznego." - powiedział Ben Lamens, doradca w Interfilter HVAC. Dzięki zastosowaniu jednej skrzyni filtracyjnej NOx Box 2.0 przez okres 12 miesięcy podczas projektu, najwyższy obliczony depozyt wynoszący 0,31 mol/ha/rok wewnątrz hexagonu w danym obszarze Natura 2000 został zmniejszony do 0,13 mol/ha/rok. Ponadto, użycie skrzyni filtracyjnej ogranicza liczbę hexagonów z obliczanym wzrostem depozytu azotowego z 0,10 mol/ha/rok z ośmiu do zaledwie dwóch hexagonów. „Skrzynia filtracyjna NOx-box 2.0 firmy Interfilter pozwala firmie Vissers Ploegmakers działać w sposób przyjazny dla środowiska w obrębie obszaru Natura 2000 Deurnsche Peel & Mariapeel ”.

Dowiedz się więcej o skrzyni filtracyjnej NOx na stronie produktu. Ciekawią Cię wszystkie fakty i dane dotyczące tego projektu? 

Przeczytaj pełne studium przypadku tutaj