Osuszacze adsorpcyjne
Suche sprężone powietrze za pomocą osuszacza adsorpcyjnego Parker
Informacje o artykule
Jak działa osuszacz adsorpcyjny?
Osuszacz adsorpcyjny to rodzaj osuszacza powietrza, który usuwa wilgoć z sprężonego powietrza przy użyciu zasady Adsorpcji przy Zmiennym Ciśnieniu (PSA). Zasada PSA to proces, w którym cząsteczki wody z sprężonego powietrza przyczepiają się do osuszacza (aktywnego glinu), czyli granulek adsorpcyjnych.
Jaki punkt rosy może osiągnąć osuszacz adsorpcyjny?
W zależności od czasu przepływu w kolumnach, punkt rosy może wynosić >-70°F (-56°C).
Zastosowania osuszacza adsorpcyjnego
Osuszacze adsorpcyjne są używane w wielu różnych branżach, w zależności od wymagań jakościowych różnych procesów. Na przykład w przemyśle spożywczym, w którym osuszacz adsorpcyjny jest zdecydowanie wykorzystywany.
- Przemysł spożywczy: Wymagania jakościowe dla sprężonego powietrza zgodnie z ISO8573-1:2010 w tej branży zaczynają się od minimalnego punktu rosy -20°F (-29°C), ale często są jeszcze wyższe, co może być osiągnięte tylko za pomocą osuszacza adsorpcyjnego. Wymóg ten zapewnia, że nie dochodzi do wzrostu pleśni i bakterii z powodu zawartości wilgoci w sprężonym powietrzu, co wydłuża trwałość produktów i zapobiega korozji w rurociągach.
Zalety osuszacza adsorpcyjnego
Istnieje kilka zalet korzystania z osuszaczy adsorpcyjnych, takich jak:
- Skuteczne suszenie: Osuszacze adsorpcyjne są bardzo skuteczne w usuwaniu wilgoci ze sprężonego powietrza.
- Trwałość: Przy corocznym serwisowaniu osuszacza adsorpcyjnego Parker, jego żywotność wynosi co najmniej dziesięć lat.
Bezpłatne doradztwo dotyczące osuszaczy adsorpcyjnych?
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na niezobowiązującą konsultację z naszym specjalistą ds. sprężonego powietrza i gazów, Patrizią Callenbach pod numerem +31 (0)6 57 42 00 91.
Zobacz katalog produktów: Kompresja powietrza i obróbka gazów